دسته‌بندی نشده

لیست بهترین متخصصین اطفال 💥 02166602506

لیست بهترین متخصصین اطفال

 

بهترین متخصص اطفال

اولین کاری که می توانید برای حفظ سلامتی کودک خود انجام دهید انتخاب بهترین دکتر متخصص کودکان است. برای این که کودک مراحل رشد خود را بدون هیچ مشکلی بگذراند، بهتر است به یک متخصص خوب و با تجربه مراجعه شود. متخصص اطفال، پزشکی است که سلامت کودک را هدف کاری خود قرار داده است و سلامتی کودک، شامل سلامتی جسمی و سلامت روانی و رفتاری است.

یک متخصص کودکان نسبت به مراحل رشد نوزادان دانش و آگاهی کامل دارد و زمانی می تواند به صورت کاملا حرفه ای فعالیت داشته باشد که نسبت به مراحل رشد تمام نوزادان مراجعه کننده با آگاهی کامل، بتواند در سریع ترین حالت ممکن به آنها رسیدگی نماید، چون بعضی مراقبت‌های لازم کودکان مانند واکسیناسیون باید به موقع و در اسرع وقت انجام شود.

یک متخصص اطفال، کودک را از بدو تولد تا سن دو سالگی به کرات ویزیت می کنند و از سن ۲ تا ۵ سال، ویزیت ها یک بار در سال خواهد بود.بعد از سن ۵ سالگی، احتمالا متخصص کودکان سالی یک بار برای چک آپ سالیانه نیاز به ویزیت کودک دارد.

 

بیشتر بخوانید: انتخاب بهترین متخصص اطفال

 

کارهایی که یک متخصص کودکان انجام می دهد:

دادن اطلاعات به والدین درباره تغذیه،نیاز های وزن و قد،ایمنی و سلامت کودک

معاینه فیزیکی کودک

اطلاع از طبیعی بودن مراحل مهم زندگی، رفتار، مهارت ها و رشد کودک

تزریق واکسن

درمان بیماریها، عفونت ها، مصدومیت ها و شناسایی دیگر مشکلات مربوط به سلامتی کودک

ارجاع کودک به افراد متخصص، در صورت احساس نیاز به مراقب تخصصی ویژه

پاسخ دادن به سوالات والدین درباره رشد و پیشرفت و کودک

 

ویژگی های بهترین متخصصین اطفال

 

دارای مدرک تخصصی کودکان

دکتری می تواند بهترین متخصص کودکان باشد که دارای مدرک معتبر در این زمینه است و به صورت کاملاً تخصصی در این زمینه فعالیت دارد. متخصصی که تنها در تخصص اطفال و کودکان انجام وظیفه نماید، دارای تجربه فراوان در این زمینه خواهد بود.

 

خوش اخلاق و صبور

زمانی یک دکتر به عنوان بهترین متخصص کودکان محسوب خواهد شد که رابطه خوبی با کودک برقرار کند. ترس و دلهره در مراجعه به پزشک، همیشه در کودکان وجود دارد. به خاطر همین، مراجعه به یک متخصص کودکان با تجربه که با کودک رفتار خوب و صمیمانه ای خواهد داشت و برای درمان مشکل یا بررسی سلامت روحی و روانی کودک صبور خواهد بود؛ این رفتار باعث ایجاد اطمینان در کودک خواهد شد.

 

بیشتر بخوانید: متخصص اطفال تهران 

 

اهمیت مراجعه به متخصص اطفال

به عقیده بعضی افراد، زمانی باید به بهترین جراح کودکان مراجعه کرد که کودک دچار یک بیماری و مشکل جدی شده باشد، اما در حقیقت مراقبت های لازم و درمان بیماری کودکان در مقایسه با بزرگسالان متفاوت است. شرایط جسمی و روحی کودک با بزرگسال متفاوت است.

و در نتیجه بیماری و درمان یک کودک نیز با بزرگسال متفاوت خواهد بود، یک متخصص کودک به خوبی می‌داند برای درمان هر نوع بیماری کودک چه نوع داروی باید تجویز شود و چه دوزی از دارو باید مصرف شود.

مراحل رشد نوزاد؛ باید توسط یک متخصص کودکان بررسی شود، بنابراین مراجعه دوره ای به متخصص کودکان برای بررسی رشد جسمی ضروری است تا وجود هر بیماری و مشکلی به موقع و سریع تشخیص داده شده و درمان شود. متخصص اطفال؛ همچنین از زمان تولد نوزاد تا اتمام رشد کودکی، یک پرونده تنظیم می کند و روند رشد او را  با استانداردهای جهانی مقایسه می کند.

زمان مراجعه به متخصص کودکان

توصیه می شود والدین فرزند خود را برای ویزیت های دوره ای، برای اطمینان از سلامت کودکشان، به متخصص اطفال مراجعه کنند. این ویزیت ها فرصتی برای والدین خواهد بود تا هرگونه سؤالی در مورد سلامتی کودک دارند بپرسند. در صورت لزوم ممکن است متخصصان اطفال در این مراجعات، واکسیناسیون نیز انجام دهند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) تخمین می زنند که از هر ۶ کودک بین ۳ تا ۱۷ سال، حداقل ۱ نفر یک مشکل تکاملی یا رفتاری دارد. شناسایی و درمان زود هنگام این بیماری می تواند منجر به نتایج بهتری برای کودکان خردسال شود.

 

بیشتر بخوانید: دکتر متخصص اطفال

 

در ویزیت دوره ای، یک متخصص کودکان رشد جسمی و عاطفی کودک را ارزیابی می کند، همچنین ممکن است در مورد خوردن، خوابیدن و عادات اجتماعی کودک سؤال بپرسد. متخصصان اطفال می توانند در صورت بروز علائم مربوط به مشکلات جسمی یا رفتاری، به والدین و مربیان اطلاع دهند.

توصیه می شود، والدین فرزندشان را برای ویزیت های دوره ای اطمینان از سلامت، حدود ۷ بار در اولین سال زندگیشان پیش پزشک اطفال ببرند. کودکان بین ۱ تا ۲ سال باید هر ۳ تا ۶ ماه یکبار به پزشک متخصص اطفال مراجعه نمایند. در صورتی که والدین در مورد سلامت فرزندشان نگرانی مداوم دارند، باید با پزشک متخصص اطفال کودکشان تماس بگیرند یا قرار ملاقات داشته باشند.

از دیگر مواردی که نیاز به مراجعه به متخصص اطفال ضروری است بدین شرح است:

1.احساس خستگی شدید

اگر کودک پر نشاط و پر انرژی است ولی برای چند روز دچار کاهش انرژی و خستگی بیش از حد می شود و تغییر رفتار او برای بسیار عجیب و قابل توجه می باشد ، ممکن است وجود بیماری هایی مانند افسردگی و مشکلاتی در سیستم ایمنی بدن و یا برنامه غذایی نامناسب، کودک را دچار خستگی شدید کرده باشد که بهترین روش تشخیص، مراجعه به بهترین متخصص اطفال است، تا راه درمان کودک را تشخیص دهد.

 

بیشتر بخوانید: بهترین متخصص کودکان تهران

 

2.تنگی نفس ادامه دار

معمولاً در زمان سرماخوردگی، تنگی نفس برای کودکان بوجود می آید، اما اگر این تنگ نفس بعد از درمان سرماخوردگی همچنان ادامه داشته باشد یا نشانه های دیگری از سرماخوردگی در کودک دیده نشود، بهتر است کودک توسط پزشک متخصص ویزیت شود تا برای هر نوع بیماری های محتمل بررسی های لازم انجام شود.

3.تب شدید

بروز بیماری هایی مانند مشکلات گوارشی، ویروسی و سرماخوردگی باعث بروز تب در کودکان می شود، اما اگر تب کودک تا چند روز ادامه پیدا کند، احتمال وجود بیماری برای فرزند شما وجود دارد و بهتر است برای بررسی دقیقتر به پزشک کودکان مراجعه شود.

اگر تب کودک ۴۰ درجه سانتیگراد یا بالاتر باشد، یا اگر تب همراه با تشنج، گیجی، گریه مداوم یا مشکل تنفس همراه باشد، به اورژانس مراجعه نمایید. اگر کودک کوچکتر از 2 ماه دمای مقعدی 38 درجه سانتیگراد دارد باز هم به اورژانس مراجعه کنید. اگر والدین فکر می کند فرزندشان یک مورد اورژانسی پزشکی دارد باید به نزدیکترین اورژانس مراجعه نمایند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا