دسته‌بندی نشده

بوتاکس چشم گربه ای در مهرآّباد

چشمان گربه حالت کشیده‌ای در قسمت انتهایی به سمت بیرون دارد، لیفت چشم گربه‌ای (Cat Eye Lift) هم، در گوشه چشم‌ها کشیدگیایجاد می کند.

لیفت چشم گربه ای
چشمان گربه حالت کشیده‌ای در قسمت انتهایی به سمت بیرون دارد، لیفت چشم گربه‌ای (Cat Eye Lift) هم به ۲ روش جراحی یا غیرجراحی، کشیدگی در گوشه چشم‌ها ایجاد می کند.
با انجام جراحی، گوشه چشم را به سمت بالا متمایل می‌کند، پلک پایین از پلک بالا بلندتر و کشیده‌تر به‌نظر می‌رسد. به این حالت چشم گربه ای می‌گویند که اگر مقدار بالا کشیدن گوشه چشم درست و اصولی باشد، حالت چشم گربه ای طبیعی خواهد بود و تناسب بسیار زیبایی در چهره ایجاد می‌کند. معمولا جراحان این نوع لیفت‌ چشم را برای افرادی که دارای چشم‌های خسته یا خواب‌آلود هستند و در عین حال به چشم‌گربه‌ای علاقه دارند، توصیه می‌کنند. هدف از بالا کشیدن چشم گربه‌ای عبارت است از:
کشیده‌تر به‌نظر رسیدن چشم‌ها
بزرگتر دیده شدن چشم‌ها
هوشیارتر شدن چشم‌ها
عمل چشم گربه‌ای با هدف زیر می شود:
افزایش طول چشم‌ها به شکل افقی
انواع روش لیفت چشم گربه ای بدون جراحی
تغییر موقعیت محل اتصال دو پلک
تغییر زاویه برخورد پلک بالا و پایین
این روش به‌دلیل عدم نیاز بهدوره نقاهت، هزینه مناسب‌تر و عوارض ناچیز طرفداران زیادی دارد. رایج‌ترین روش‌های ایجاد چشم چشم گربه ای عبارتند از
۱. حالت چشم گربه ای با نخ
۳. حالت چشم گربه ای با فیلر
۲. حالت چشم گربه ای با بوتاکس


برای کشیدگی گوشه چشم به سمت بالا، می توان تزریق سم بوتولینوم یا همان بوتاکس را انجام داد. این روش به‌دلیل عدم ایجاد زخم و برش دوره نقاهت ندارد و اگر توسط دکتر زیبایی با تجربه انجام شود، حالت چشم گربه‌ای بسیار زیبایی در چهره ایجاد خواهد شد.
مهمترین مساله انتحاب پزشک ماهر هنگام تزریق بوتاکس برای بالا کشیدن گوشه چشم و ابروها می باشد. نتایج بوتاکس در گوشه چشم معمولا پس از ۲ هفته به‌خوبی قابل مشاهده است و اثربخشی آن حدود سه تا ۶ ماه باقی می ماند.
در برخی مواقع جراح یا پزشک متخصص زیبایی برای رفع افتادگی پلک و چین‌وچروک گوشه چشم از ترکیب بوتاکس، تزریق ژل و گذاشتن نخ استفاده می‌کند تا حالت چشم گربه ای ماندگاری بیشتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید:بهترین تزریق بوتاکس پیشانی

نحوه انجام تزریق بوتاکس چشم گربه ای
برای انجام تزریق بوتاکس چشم گربه ای، بهتر است در ابتدا یک پزشک با تجربه و متبحر با تحقیق و پرس و جو انتخاب کنید و یا به کلینیک های شناخته شده مراجعه نمایید. در ابتدا با پزشک مشورت کنید و او را از بیماری ها و داروهای مصرفی مطلع سازید و همه سوالات خود را از او بپرسید. قبل از مراجعه به کلینیک حتما دوش بگیرید و صورت خود را تمیز کنید. هیچ گونه آرایشی نباید روی صورت وجود داشته باشد.
قبل از شروع، کمی بوتاکس به شما تزریق می شود تا واکنش بدن شما به این ماده سنجیده شود. در صورتی که واکنش آلرژیک دیده نشود، پزشک اطراف چشم ها را ضد عفونی کرده و در صورت نیاز از بی حسی استفاده می کند. سپس به وسیله یک سوزن تزریق، ماده بوتاکس تهیه شده را در محل تزریق می کند. تزریق به شکلی است که چشم ها به طرف بالا کشیده می شود و چین و چروک ها بین می روند.


نقاط تزریق بوتاکس چشم گربه ای
همانطور که از نام این بوتاکس مشخص است، محل تزریق بوتاکس چشم گربه ای، در گوشه چشم هاست، بطوری که به سمت بالا کشیده شوند. نقطه تزریق بوتاکس چشم گربه ای باعث می شود تا علاوه بر اینکه چشمها حالت کشیده پیدا کند، چین و چروک های اطراف چشم و همینطور گودی زیر چشم نیز از بین برود.

بیشتر بخوانید:ویزیت پزشک متخصص کودکان

تاثیر بوتاکس چشم گربه‌‌ای
موقعیت چشم و ابروها توسط گروهی از عضلات حفظ و به سمت بالا کشیده می‌شوند. این عضلات چشم و ابرو را در جهات مختلف می‌کشند. عضله‌ای که مسئول حفظ گوشه‌های چشم در جای خود است اوربیکالیس اکولی نام دارد. پزشک از موقعیت صحیح این عضله به خوبی آگاه است و می‌داند که تزریق را باید در چه نقطه‌ای انجام دهد تا چشم‌ها به سمت بالا و گوشه‌ها لیفت شود. وقتی بوتاکس در عضله وارد می‌شود، باعث عدم ارسال سیگنال‌های عصبی که مسئول حرکت عضله هستند شده و برای مدتی عضله قادر به حرکت نخواهد بود، در نتیجه پوست آن ناحیه کشیده می شود و چشم و ابرو به سمت بالا متمایل می‌شوند و چروک‌های پوستی در آن ناحیه نیز از بین می ‎‎روند.


مراقبت های پس از تزریق بوتاکس چشم گربه ای
تا 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس از حمام کردن خودداری کنید.
از مصرف الکل و دخانیات حداقل تا 1 هفته خودداری کنید.
در صورت داشتن درد از مسکن و کمپرس سرد استفاده کنید.
تا 4 الی 5 ساعت پس از تزریق نخوابید.
از لمس بی مورد محل تزریق اجتناب کنید.
تا 24 ساعت فقط به پشت بخوابید و زیر سر خود دو بالش بگذارید.
از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
ورزش هایی که پزشک توصیه کرده است را انجام دهید.
تا 24 ساعت در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

بیشتر بخوانید:بهترین تزریق بوتاکس زیر چشم

ماندگاری بوتاکس چشم گربه ای
ماندگاری بوتاکس به عوامل مختلفی بستگی دارد. میزان ماندگاری بوتاکس از نوع چشم گربه ای به کیفیت و نوع بوتاکس استفاده شده، سازگاری بدن شخص، شیوه و کیفیت تزریق و… بستگی دارد. اما در مجموع ماندگاری بوتاکس در حدود 3 الی 6 ماه است.
مزایای تزریق بوتاکس به روش چشم گربه ای
عدم نیاز به جراحی و بیهوشی حین عمل تزریق
بر خلاف روش های جراحی تزریق بوتاکس دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
بوتاکس چشم گربه ایی برخلاف روش های دیگر به راحتی برگشت پذیر است.
درکنار تغییر شکل چشم می تواند نقص های پوست اطراف چشم را نیز برطرف کند.


عوارض تزریق بوتاکس چشم گربه
هر روش درمانی به تناسب مزایای خود، عوارضی نیز به همراه دارد. هر چند تزریق بوتاکس به روش چشم گربه ای بسیار کم خطر و ایمن است، با این حال، در برخی موارد ممکن است عوارضی برای بیمار به همراه داشته باشد. شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس شامل تورم، کبودی، سوزش، التهاب و درد است. در برخی مواقع نیز عوارضی مثل حالت تهوع، سرگیجه، افتادگی پلک، تیک عصبی، خونریزی و عفونت نیز رخ می دهد. توصیه می شود برای عمل تزریق بوتاکس بهتر و کم عوارض، حتما به کلینیک های معتبر و یا پزشکان با تجربه مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا