دسته‌بندی نشده

بهترین تزریق بوتاکس زیر چشم

بهترین تزریق بوتاکس زیر چشم

 

تزریق بوتاکس زیر چشم حاوی بوتولینوم، سالهاست که برای اصلاح خطوط و چین و چروک در قسمت های مختلف بدن مورد استفاده قرار می گیرد. درمان با  بوتاکس صورت به سادگی انجام می شود و باعث از بین رفتن انقباض عضلات برای رفع چین و چروک ها مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولاً مکانهای بوتاکس روی صورت شامل چین و چروک بین ابروها، پیشانی، در کناره های چشم، پیشانی و اطراف دهان است. بوتاکس می تواند چین و چروک، خطوط ریز و حلقه های تیره زیر چشم را نیز کاهش دهد.

سم بوتولونیوم نوع A

سم بوتولونیوم نوع A که تقریبا تمامی داروهای تزریقی بوتاکس از آن ساخته شده‌اند؛ نوعی ماده سمی ویژه اعصاب یا نوروتوکسین است که می‌تواند عملکرد اعصاب را به صورت موقت به حداقل برساند و یا متوقف کند. عضلات بدن در صورتی منقبض می‌شوند که پیام انقباض از طرف مغز و از طریق اعصاب حرکتی به آن‌ها برسد و در صورت وجود  سم بوتولونیوم در محل عضله، عملکرد عصب حرکتی مختل شده و عضله موقتا فلج می شود.

 

بیشتر بخوانید: بهترین تزریق بوتاکس در مهرآباد

 

کاربردهای بوتاکس

بالابردن گوشه‌های لب

درمان چین و چروک‌های گوشه چشم‌ها یا پنجه کلاغی

بالا بردن نوک بینی

رفع خطوط افقی پیشانی

از بین بردن چروک‌های گردن

رفع افتادگی پلک

تعریق بیش از حد یا هیپرهیدروز

درمان میگرن مزمن

اسپاسم یا همان گرفتگی عضلات گردن

محو کردن خط اخم

پریدن پلک

مثانه پرکار یا بیش فعال

برخی اختلالات عصبی

 

نواحی تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در لب، زیر چشم، خط خنده، ابرو، زیر بغل، گونه، پیشانی، فرورفتگی چانه، خط گردن ، گوشه فک و خط فک قابلیت تزریق دارد.

 

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

این تصور که بوتاکس در نواحی که چین و چروک وجود دارد انجام می شود اشتباه رایجی است، محلی که عضلات دارای گرفتگی است با نواحی که دارای چین وچروک هستند با هم تفاوت دارند. تزریق باید در عضلاتی که دارای انقباض هستند تزریق شود تا بتواند آن نواحی را فلج کند.

 

بیشتر بخوانید: بهترین تزریق بوتاکس چانه

 

معمولا بوتاکس در نواحی بین ابروها پیشانی و اطراف چشم تزریق می‌شود. در سایر نواحی صورت تزریق بوتاکس تاثیر چندانی ندارد. مناطقی که  از نظر سازمان FDA برای تزریق بوتاکس تایید شده، سه نقطه اطراف هر چشم و پنج نقطه بین ابرو و پنج نقطه در پیشانی هستند.

تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه

در صورت  تزریق بوتاکس در قسمت هایی از صورت بروز مشکلاتی را باعث خواهد شد، مانند خطوط کنار لب و یا گردن است. با این که ممنوعیت قاطعی در رابطه با تزریق در این ناحیه وجود ندارد اما بهتر است که تزریق در این ناحیه انجام نشود.

مشورت و مشاوره با پزشکان متخصص در این زمینه می‌تواند به افرادی که قصد انجام دارند کمک کند. پزشکی که چنین تزریقی را انجام می‌دهد، باید دقت و تجربه زیادی در این خصوص داشته باشد؛ چون کوچکترین خطا و تزریق نامتقارن می‌تواند باعث ایجاد مشکل در تکلم فرد مراجعه کننده شود. بنابراین باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

 

تزریق بوتاکس زیر چشم

نواحی اطراف چشم حساس ترین نواحی در صورت و بدن انسان ها است که اگر در تزریق بوتاکس یا هر گونه عمل زیبایی در این قسمت ها مشکلی ایجاد شود، عوارض جبران ناپذیری رخ خواهد داد. توصیه می شود حتما تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم توسط یک پزشک مجرب انجام شود، اما انجام تزریق بوتاکس توسط افراد غیر حرفه ای و توسط پزشک تازه کار عوارض جبران ناپذیری را پیش خواهد آورد.

پس از انتخاب مرکز زیبایی معتبر و انتخاب پزشک متبحر برای انجام این کار، ابتدا مشخص می شود که چه میزان بوتاکس و چه نوعی از بوتاکس باید تزریق شود.

 

بیشتر بخوانید: بهترین تزریق بوتاکس پیشانی

 

سپس پماد بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر اعمال خواهد شد و در نهایت بوتاکس به وسیله سوزن مخصوص، توسط پزشک متخصص به ناحیه مورد نظر تزریق می شود. پس از تزریق بوتاکس به زیر چشم، پزشک معالج توصیه هایی به منظور ماندگاری طولانی تر بوتاکس تزریق شده و عدم ایجاد مشکل و حساسیت ارائه می دهد.

 

محدودیت های تزریق بوتاکس به نواحی چشم

پیش از تزریق بوتاکس جلسه مشاوره ای با پزشک معالج خود خواهید داشت. در این جلسه تمامی اطلاعاتی که پزشک از شما می خواهد را در اختیارش قرار دهید تا اگر که محدودیت هایی در تزریق بوتاکس وجود دارد، تزریق بوتاکس انجام نشود یا با رعایت نکاتی خاص و بدون ایجاد هیچ گونه خطری این کار انجام گیرد.

کسانی که لیزر چشم انجام داده اند و همچنین افرادی که مبتلا به بیماری های خود ایمنی امکان تزریق نخواهند داشت. علاوه بر این افراد کمتر از 18 سال نیز در محدودیت تزریق بوتاکس به نواحی چشم قرار دارند. در نهایت پزشک تشخیص می دهد که آیا متقاضی محدودیتی در رابطه با تزریق بوتاکس دارید را خیر.

 

عوارض و خطرات تزریق بوتاکس به نواحی چشم

تزریق بوتاکس نیز مانند تمامی تزریق های زیبایی از جمله تزریق چربی دارای عوارض و خطراتی است؛ اما به صورت کلی تمامی عوارض در یک فرد قابل بوجود نمی آید. تزریق بوتاکس اگر توسط پزشک باتجربه انجام شود بسیار کم خطر است.

از جمله عوارضی که در صورت عدم رعایت توصیه های پزشک، انتخاب کلینیک نامناسب و عدم در اختیار قرار دادن اطلاعات پزشکی شخصی ممکن است اتفاق بیفتد به این شرح است:  افتادگی چشم، مشکل در بستن چشم ها، تورم پلک، سرگیجه، بی حسی چشم، خونریزی، کبودی، قرمزی و درد.

هزینه تزریق بوتاکس زیر چشم

هزینه تزریق بوتاکس زیر چشم و نواحی اطراف متفاوت است؛ مهم ترین عامل تعیین کننده در هزینه های بوتاکس ناحیه چشم نوع ماده تزریق بوتاکس استو علاوه بر نوع ماده و شرکت سازنده ماده بوتاکس، میزان تزریق نیز اهمیت زیادی در تزریق بوتاکس به چشم دارد.

 

بیشتر بخوانید: بهترین پزشک ختنه

 

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که می تواند در هزینه تزریق بوتاکس به زیر چشم تاثیرگذار باشد، کلینیک و پزشکی است که قرار است شما این تزریق را انجام دهید. معمولا هر چه کلینیک انتخابی معتبر تر باشد و پزشک معالج متخصص تر باشد؛ باید هزینه بیشتری برای تضمین زیبایی بدون عوارض در نظر داشته باشید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا