دسته‌بندی نشده

بهترین تزریق بوتاکس پیشانی

بهترین تزریق بوتاکس پیشانی

 

کاربرد تزریق بوتاکس در جوان‌سازی پوست

کاربرد اصلی بوتاکس حذف و کاهش چین و چروک پوست است. تزریق بوتاکس به عنوان یک روش مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان چین و چروک دور چشم و پیشانی با مسدود کردن سیگنال‌های ارسال شده به ماهیچه‌ها، باعث فلج شدن موقتی آنها و جلوگیری از منقبض شدنشان می‌شود. بنا بار همین کاربرد، پزشکان با تزریق بوتاکس به صورت کنترل‌شده در عضلات مختلف باعث از بین رفتن چین و چروک و شادابی بیشتر پوست می‌شوند.

تزریق بوتاکس معمولاً برای از بین بردن خطوط پیشانی، خطوط پنجه کلاغی کنار چشم‌ها، خط اخم، و چروک دور لب استفاده می‌شود. این نوع چروک‌‌ها چروک‌های دینامیک نامیده می شود، یعنی چروک‌هایی که به دلیل انقباض مکرر عضلات صورت ایجاد می‌شود.

 

بیشتر بخوانید: بهترین پزشک ختنه

 

چروک‌های استاتیک که دلیل آنها نور خورشید، از دست رفتن حالت ارتجاعی پوست و نیروی جاذبه است که نمی‌توان با بوتاکس حذف یا تخفیف داد و باید برای از بین بردن آنها از لیفتینگ استفاده نمود.

افراد معمولاً تزریق بوتاکس را در نواحی چروک دور چشم یا پنجه کلاغی، چروک‌های بین ابروها، خطوط عمودی شکلی که به آنها خطوط گلابلار و خطوط 11 نیز می‌گویند، خطوط افقی پیشانی، خطوط گوشه‌های دهان (خطوط ماریونت) و چین و چروک و ناهمواری‌های ناحیه چانه که به چانه سنگفرشی معروف است انجام می دهند.

همچنین بعضی پزشکان ممکن است از بوتاکس برای بهبود گودی زیر چشم یا آسیب‌های مو استفاده کنند، هرچند شواهد محکمی مبنی بر تاثیر بوتاکس مو و بوتاکس گودی زیر چشم وجود ندارد. تاثیر بوتاکس دائمی نیست و بسته به نوع تزریق بین 3 تا 9 ماه ماندگاری دارد و فرد باید دوباره اقدام به تزریق نماید.

 

بوتاکس پیشانی

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای بوتاکس برطرف کردن چین و چروک پیشانی است. این خطوط افقی پیشانی و خطوط عمودی بین دو ابرو (خط اخم) با شل کردن ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد این خطوط می‌شوند تا چند ماه از بین می روند. تزریق بوتاکس پیشانی یکی از درمان‌های زیبایی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است.

با این حال در صورت تزریق نادرست و با دوز بالا، امکان شل شدن بیش از حد ماهیچه‌های پیشانی و افتادگی ابروها وجود دارد، بنابراین انتخاب یک متخصص بوتاکس مجرب اولین مرحله انجام تزریق است.

 

تزریق بوتاکس پیشانی

در هنگام تزریق بوتاکس پیشانی دوز تزریق باید با دقت کنترل شود. بنابراین انتخاب متخصص و کلینیک معتبر انجام این کار بسیار مهم است. همچنین اگر در حال انجام درمان هایی مانند پاکسازی پوست و … هستید حتما به پزشک دهید تا فاصله زمانی مناسب رعایت شود.

درهنگام تعیین تعداد واحدهای بوتاکس پیشانی، جنسیت بیشترین تاثیر را دارد. به طور کلی ، مردان برای جوانسازی به دو الی سه واحد بیشتر از خانمها، به ویژه در قسمت خطوط اخم بین ابروان نیاز دارند، دلیل این امر قوی تر بودن ماهیچه های مردان در این قسمت هاست.

 

بیشتر بخوانید: ویزیت پزشک متخصص کودکان

 

برای از ین بردن چین و چروک پیشانی برای خانم ها به طور معمول ده تا سی واحد توصیه می شود، اما فاکتور های مهم میزان تزریق بوتاکس پیشانی، سن و شدت چین و چروک هاست. هرچه میزان چین و چروک ها عمیق تر باشند تعداد واحدهای مورد نیاز برای تزریق بیشتر خواهد بود.

برای خطوط افقی پیشانی، پزشکان می توانند تا ۲۰ واحد تزریق کنند.  برای خطوط ۱۱ بین چشم ، حداکثر تا ۲۰ واحد می توان تزریق کرد. یعنی هر شخص می توانی حتی تا ۴۰ واحد تزریق بوتاکس پیشانی دریافت کند.

دریافت بیش از حد تعداد واحد بوتاکس پیشانی، می تواند باعث ایجاد سنگینی یا افتادگی در مناطق آسیب دیده شود. چون سم مورد استفاده در این ماده، باعث فلج عضلات می شود، تا زمانی که دارو از بین نرود، نمی توان آن عضلات را حرکت داد.

پزشک ممکن است ابتدا با دوز کم تزریق را آغاز کند و دو تا چهار هفته زمان بدهد تا ببینند که این دوز کافی است یا خیر. در جلسه دوم بنا به نیاز، چند واحد اضافی دریافت می کنید.

 

محل های تزریق بوتاکس پیشانی

FDA فقط نواحی خاصی را در پیشانی برای تزریق تأیید نموده است. این نواحی شامل خطوط افقی در پیشانی و همچنین خط 11 بین چشم هاست. استفاده بیش از حد از بوتاکس پیشانی می تواند باعث آسیب طولانی مدت شود.

چین و چروک های پیشانی یا خطوط ریز به صورت افقی در سراسر پیشانی از جمله بالای چشم و ابرو نیز بین ابروها ظاهر می شود. پیشانی به طور معمول اولین مکانی است که با افزایش سن شروع به ایجاد چین و چروک خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید: ویزیت پزشک متخصص اطفال

 

بوتاکس بالای چشم و ابرو

با توجه به اینکه عضلات موجود در پیشانی برای ت هر نوع واکنش چهره استفاده می شود، ایجاد چین و چروکهای پیشانی غیر معمول نیست. در زمان لبخند زدن، اخم کردن، ناامیدی ابروها را حرکت می دهیم و یا چهره در حال فکر جمع می شود، پیشانی اولین منطقه ای است که تحت تأثیر این حرکات قرار دارد.  اکثر خانم ها به محض مشاهده خطوط  و چروک ها به دنبال حل آن هستند و تقریبا همه ی آنها از بوتاکس پیشانی استفاده می کنند.

مراقبت‌های لازم پس از تزریق بوتاکس

از تماس محل تزریق بوتاکس با آب، حداقل ۵ ساعت خودداری کنید.

از رفتن به سونا یا جکوزی تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق پرهیز نمایید.

تا یک روز پس از تزریق بوتاکس آرایش نکنید و از زدن کرم یا ماساژ صورت بپرهیزید.

در ساعات اولیه روی محل تزریق کمپرس آب سرد قرار دهید.

حداقل سه روز پس از تزریق، از انجام ورزش‌های سنگین اجتناب کنید.

سعی کنید تا ۳ روز پس از تزریق در هنگام خواب از بالش بلند استفاده کنید.

روز اول پس از تزریق از عینک آفتابی استفاده نکنید.

حداقل ۵ ساعت پس از انجام بوتاکس دراز نکشید یا سر خود را به سمت پایین خم نکنید.

در مواردی که احساس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا