دسته‌بندی نشده

بهترین تزریق بوتاکس در مهرآباد

بهترین تزریق بوتاکس در مهرآباد

 

سم بوتولونیوم نوع A

سم بوتولونیوم نوع A که تقریبا تمامی داروهای تزریقی بوتاکس از آن ساخته شده‌اند؛ نوعی ماده سمی ویژه اعصاب یا نوروتوکسین است که می‌تواند عملکرد اعصاب را به صورت موقت به حداقل برساند و یا متوقف کند.

عضلات بدن در صورتی منقبض می‌شوند که پیام انقباض از طرف مغز و از طریق اعصاب حرکتی به آن‌ها برسد و در صورت وجود  سم بوتولونیوم در محل عضله، عملکرد عصب حرکتی مختل شده و عضله موقتا فلج می شود.

کاربردهای بوتاکس

بالابردن گوشه‌های لب

درمان چین و چروک‌های گوشه چشم‌ها یا پنجه کلاغی

بالا بردن نوک بینی

رفع خطوط افقی پیشانی

از بین بردن چروک‌های گردن

رفع افتادگی پلک

تعریق بیش از حد یا هیپرهیدروز

درمان میگرن مزمن

اسپاسم یا همان گرفتگی عضلات گردن

محو کردن خط اخم

پریدن پلک

مثانه پرکار یا بیش فعال

برخی اختلالات عصبی

 

بیشتر بخوانید:بهترین تزریق بوتاکس چانه

 

نواحی تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس در لب، زیر چشم، خط خنده، ابرو، زیر بغل، گونه، پیشانی، فرورفتگی چانه، خط گردن ، گوشه فک و خط فک قابلیت تزریق دارد.

 

مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس

این تصور که بوتاکس در نواحی که چین و چروک وجود دارد انجام می شود اشتباه رایجی است، محلی که عضلات دارای گرفتگی است با نواحی که دارای چین وچروک هستند با هم تفاوت دارند. تزریق باید در عضلاتی که دارای انقباض هستند تزریق شود تا بتواند آن نواحی را فلج کند.

معمولا بوتاکس در نواحی بین ابروها پیشانی و اطراف چشم تزریق می‌شود. در سایر نواحی صورت تزریق بوتاکس تاثیر چندانی ندارد. مناطقی که  از نظر سازمان FDA برای تزریق بوتاکس تایید شده، سه نقطه اطراف هر چشم و پنج نقطه بین ابرو و پنج نقطه در پیشانی هستند.

 

تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه

در صورت  تزریق بوتاکس در قسمت هایی از صورت بروز مشکلاتی را باعث خواهد شد، مانند خطوط کنار لب و یا گردن است. با این که ممنوعیت قاطعی در رابطه با تزریق در این ناحیه وجود ندارد اما بهتر است که تزریق در این ناحیه انجام نشود. مشورت و مشاوره با پزشکان متخصص در این زمینه می‌تواند به افرادی که قصد انجام دارند کمک کند.

 

بیشتر بخوانید: بهترین تزریق بوتاکس پیشانی

 

پزشکی که چنین تزریقی را انجام می‌دهد، باید دقت و تجربه زیادی در این خصوص داشته باشد؛ چون کوچکترین خطا و تزریق نامتقارن می‌تواند باعث ایجاد مشکل در تکلم فرد مراجعه کننده شود. بنابراین باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید.

عوارض تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه

در صورت تزریق بوتاکس در نواحی ممنوعه؛ ممکن است عوارض و خطرات جدی برای شخص رخ دهد. برخی از عوارض جانبی این تزریق ممکن است به تنهایی مشکل ایجاد نکند و ساده به نظر بیایند اما می‌تواند زمینه ساز بروز برخی خطرات جدی تر باشند.

بنابراین زمانی که هرکدام از علائم کهیر، خارش، خس خس سینه و نفس دشوار بعد از انجام بوتاکس برای شما ایجاد شد؛ حتما به پزشک مراجعه کنید.

برخی از عوارض جانبی و خطرات احتمالی که امکان دارد پس از انجام درمان زیبایی تزریق نادرست یا حرکت ماده بوتاکس در زیر پوست در صورت حساس بودن به ماده بوتاکس مواجه شوید ذکر شده است:

خشن شدن صدا

ضعف عضلانی غیرمعمول

از دست دادن کنترل مثانه

افتادگی پلک

احساس درد چشم

تحریک شدن چشم

تغییر دید

درد قفسه سینه یا فشار

درد فک یا شانه

خشکی چشم

ضربان قلب نامنظم

 

بیشتر بخوانید: بهترین پزشک ختنه

 

ماندگاری تاثیر بوتاکس

مدت تاثیرگذاری بوتاکس و ماندگاری بوتاکس به طور معمول برای ظاهر شدن اثر بوتاکس ۳ تا ۷ روز لازم است و برای مشاهده نتیجه نهایی مدت ۲ هفته زمان لازم است و به طورمعمول ۳ تا ۴ماه ماندگار است و گاهی ماندگاری این تزریق ۶ تا ۸ ماه هم بوده است.

پس از این مدت به تدریج خطوط به تدریج به حالت قبل از درمان بازمی‌گردند. پس از چندین مرتبه تزریق اثر بوتاکس ماندگاری بیشتر از قبل خواهد بود و فواصل بین دو تزریق نیز طولانی تر خواهد شد.

 

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس

یکی از مهم‌ترین اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس، انتخاب یک دکتر تزریق بوتاکس با تجربه و متبحر است که احتمال بروز عوارض این روش را با تزریق اصولی به حداقل برساند. همچنین توصیه می شود در جلسه مشاوره، تمام سوابق پزشکی و دارویی خود را در اختیار پزشک قرار دهید. برای تزریق بوتاکس نیازی به انجام اقدامات ویژه‌ای قبل از تزریق نیست اما بهتر است این موارد رعایت شود:

با مشورت دکتر پوست خود، مصرف داروهای روان‌کننده خون را ۵ روز قبل از تزریق متوقف کنید.

قبل از انجام تزریق، هر نوع مواد آرایشی را از پوست خود پاک کنید.

حداقل ۲۴ ساعت قبل از تزریق از مصرف الکل خودداری کنید.

تزریق بوتاکس مدت زمان بسیار کوتاهی درحدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد و اثرات آن نیز معمولا بلافاصله قابل مشاهده است، اما در مواردی برای ظاهر شدن کامل اثر سم بوتولینوم باید ۳ الی ۱۰ روز صبر کنید.

 

بیشتر بخوانید: ویزیت پزشک متخصص کودکان

 

بهترین کاندیدای تزریق بوتاکس

معمولا همه افراد بالای ۲۵ سال در صورت وجود چین‌های هرچند خفیف می‌توانند کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس باشند. تزریق بوتاکس برخلاف تصور برخی از مردم، اختصاصی به زنان ندارد و همه افراد چه مرد و چه زن می‌توانند برای رفع چین و چروک پوست از بوتاکس استفاده نمایند.

تحقیقات می دهد که تاثیرات بوتاکس در میان افرادی که به سنین پیری رسیده‌اند و چروک‌های صورت آن‌ها عمق شده، از افراد جوانی است که بر صورت آن‌ها خط‌های خفیف پدیدار شده کمتر است. بوتاکس علاوه بر نقش درمانی، در بروز و عمیق شدن چین و چروک صورت تاثیر پیشگیری ‌کننده دارد.

مراقبت‌های لازم پس از تزریق بوتاکس

از تماس محل تزریق بوتاکس با آب، حداقل ۵ ساعت خودداری کنید.

از رفتن به سونا یا جکوزی تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق پرهیز نمایید.

تا یک روز پس از تزریق بوتاکس آرایش نکنید و از زدن کرم یا ماساژ صورت بپرهیزید.

در ساعات اولیه روی محل تزریق کمپرس آب سرد قرار دهید.

حداقل سه روز پس از تزریق، از انجام ورزش‌های سنگین اجتناب کنید.

سعی کنید تا ۳ روز پس از تزریق در هنگام خواب از بالش بلند استفاده کنید.

روز اول پس از تزریق از عینک آفتابی استفاده نکنید.

حداقل ۵ ساعت پس از انجام بوتاکس دراز نکشید یا سر خود را به سمت پایین خم نکنید.

در مواردی که احساس سردرد دارید با تجویز پزشک از داروهای مسکن مجاز استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا