دسته‌بندی نشده

بهترین دکتر تزریق بوتاکس میگرن

بهترین دکتر تزریق بوتاکس میگرن

 

بوتاکس میگرنی چیست؟

بوتاکس یک نوع نوروتوکسین است که توسط باکتری به نام کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می‌شود. زمانی که شخصی غذای فاسد مصرف کند، واکنش مرگباری به نام بوتولیسم در بدن رخ می‌دهد که موجب مسدود شدن سیگنال‌های عصبی و فلج شدن ماهیچه‌ها می‌شود.

بوتاکس تزریقی به صورت پودری است و همراه با یک محلول مایع، داخل یک ویال یک بار مصرف در بازار وجود دارد.  این سم در دوزهای بسیار پایین برای درمان چین و چروک و کاهش انقباضات عضلانی استفاده می‌شود. بسیاری از افراد مبتلا به میگرن که از بوتاکس برای رفع چین و چروک پیشانی استفاده کردند، سردردهای میگرنی شان به‌طور قابل‌توجهی کاهش یافته است.

 

بیشتر بخوانید: بهترین دکتر بوتاکس در مهرآباد

 

کاربردهای بوتاکس

در ابتدا سم بوتولینوم کاربردهای درمانی داشت، اما با کشف خواص این ماده در زمینه زیبایی، کاربرد آن در مصارف زیبایی رایج‌تر از موارد درمانی شد. در مجموع از بوتاکس برای این موارد استفاده می‌شود:

درمان پریدن پلک

درمان سردردهای مزمن میگرنی

کمک به درمان مثانه بیش فعال

قرینه کردن دو طرف صورت

درمان افتادگی پلک

درمان اسپاسم عضلات صورت و گردن

بالا بردن ابروها

درمان انحراف چشم

از بین بردن اسکارهای دردناک

درمان افتادگی گوشه‌های لب و نوک بینی

از بین بردن خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم

از بین بردن خط اخم

درمان خط خنده

کاهش خطوط ایجاد شده در گردن

حذف چین و چروک چانه

درمان و کاهش تعریق بیش از حد نواحی مختلف بدن مانند کف دست‌ها یا زیر بغل

ممکن است در موارد کمتر رایجی نیز از سم بوتولینوم برای این موارد استفاده شود:

انقباض فک و دهان

مشکلات و سختی بلع مواد غذایی در مری

شقاق مقعد

انقباض تارهای صوتی حنجره

 

بوتاکس میگرن برای چه نوع سردردی مناسب است؟

FDA بوتاکس را تنها برای درمان میگرن مزمن تایید کرده است. کسانی که در ماه 15 روز یا بیشتر به سردرد مبتلا می‌شوند، به میگرن مزمن مبتلا هستند، هرچقدر مقدار سردردها بیشتر باشد، معمولا اثربخشی بوتاکس نیز بهتر خواهد بود. کسانی که در ماه کمتر از 15 روز به سردرد مبتلا می‌شوند، بهتر است از بوتاکس استفاده نکنند.

 

میزان بوتاکس برای درمان میگرن

برای استفاده از بوتاکس میگرن، مقدار دوز تایید شده، 155 واحد در 31 تزریق است. این تزریق‌ها در هفت ناحیه عضلانی خاص در سر و گردن انجام می‌شود. هر ناحیه عضلانی دارای تعداد مناطقی است که باید 0/1 میلی‌لیتر بوتاکس در هر نقطه تزریق شود و بنا به شرایط بیمار، شاید لازم باشد هر فرد هر 12 هفته یک بار تزریق را تکرار کند.

 

بیشتر بخوانید: بهترین تزریق بوتاکس زیر چشم

 

ممکن است در مجموع به 30 تا 40 تزریق در هر سمت سر انجام شود. معمولا برای درمان میگرن با بوتاکس از 155 واحد در 31 تزریق استفاده می‌شود که تزریقات در مناطق مختلف سر و گردن انجام می‌شود.

درمان میگرن با بوتاکس

تزریق بوتاکس میگرن باعث مسدود کردن انتقال‌دهنده‌های عصبی که سیگنال‌های درد را از مغز حمل می‌کنند، می‌شود. بوتاکس با غیرفعال کردن انتقال‌دهنده‌های عصبی، از رسیدن پیام درد به مغز جلوگیری می‌کند و از همین رو شخص درد را احساس نمی‌کند.

برای درمان میگرن با بوتاکس لازم است هر 12 هفته یک بار چند تزریق در اطراف سر و گردن انجام شود تا سردردهای میگرنی کاهش یابد. اگر درد تنها در یک نقطه خاصی باشد، ممکن است پزشک در آن ناحیه تزریق بیشتری انجام دهید. معمولا نتایج از 2 تا 3 هفته پس از اولین درمان قابل تشخیص است.

درمان بوتاکس میگرن با توجه به شرایط  هر فرد متفاوت است. این کار باید توسط پزشکی که برای دردهای میگرنی آموزش‌دیده است انجام شود و به‌هیچ‌عنوان نباید توسط پزشکان زیبایی که تخصصی در این زمینه ندارند، گیرد.

 

تزریق بوتاکس میگرن در چه مناطقی انجام می‌شود؟

معمولا برای درمان میگرن تزریقات بین شانه و گردن، پشت گردن، پشت گوش‌ها و وسط پیشانی و پایین پیشانی انجام می‌شود.

قسمت بالای گوش‌ها

پایین پیشانی و نزدیک لبه داخلی ابروها

بین شانه و گردن در سمت راست و چپ

پشت گوش‌ها

پشت گردن و پایین جمجمه در هر دو سمت

وسط پیشانی و بالای چشم

پایین پیشانی و درست بالای بینی

 

بیشتر بخوانید: بهترین تزریق بوتاکس در مهرآباد

 

میزان اثربخشی بوتاکس برای درمان سردرد

در مطالعه‌ای اعلام شد که تزریق بوتاکس می‌تواند تعداد سردردهای افراد مبتلا به میگرن را در طول ماه کاهش دهد. در مطالعه‌ای دیگر مشخص شد نیمی از افرادی که برای 2 نوبت از بوتاکس پیشانی استفاده کردند، 50 درصد درمان را تجربه کردند و بعد از 5 دوره درمان، حدود 70 درصد سردردهای میگرنی این افراد کاهش یافته است.

نتایج یک مطالعه دیگر نشان داد که شرکت‌کنندگانی که از تزریق بوتاکس برای درمان میگرن استفاده کردند، به‌طور متوسط در روزهای کمتری به سردرد مبتلا می‌شوند.

 

مراقبت بعد از بوتاکس میگرن

از ماساژ و دست زدن به محل تزریق اجتناب کنید.

از انجام فعالیت‌های بدنی سنگین و ورزش پرهیز کنید.

از قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد بپرهیزید.

از بلند کردن وسایل سنگین دوری کنید.

حرکات ملایم انجام دهید که فشاری به ناحیه تزریق وارد نکند.

 

عوارض بوتاکس میگرن

عوارض بوتاکس بسیار نادر است، اما به هر حال برخی افراد ممکن است به بوتاکس آلرژی داشته باشند و بعد از تزریق دچار کهیر، تنگی نفس و یا تورم در ساق پا شوند. هرچند هیچ مورد تایید شده‌ای در مورد انتقال بوتاکس به سایر قسمت‌های بدن وجود ندارد، اما در صورتی که این اتفاق بیفتد، امکان به خطر افتادن زندگی شخص وجود دارد.

 

بیشتر بخوانید: بهترین تزریق بوتاکس چانه

 

ممکن است بعضی افراد پس از تزریق بوتاکس میگرن دچار افتادگی پلک، سردرد، سفتی عضلات، درد در محل تزریق و گردن درد شوند. معمولا این علائم موقتی هستند و حداکثر بعد از چند هفته برطرف می‌شود.

هزینه تزریق بوتاکس برای میگرن

هزینه بوتاکس میگرن به چند عامل بستگی دارد. ممکن است پزشک با توجه به شرایط هر شخص از تعداد تزریق‌های کمتر یا بیشتری استفاده کند، هرچقدر مقدار تزریق بوتاکس بیشتر باشد، هزینه نیز بیشتر خواهد بود.

بهتر است در مورد هزینه بوتاکس میگرن با یک پزشک متخصص مغز و اعصاب مشورت کنید و سعی کنید برای درمان بوتاکس از یک پزشک متخصص و همچنین بهترین نوع بوتاکس برای میگرن استفاده نمایید تا نتیجه درمان بهتری داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا