دسته‌بندی نشده

بهترین دکتر بوتاکس در تهران

بوتاکس یک داروی تزریقی به عضلات زیر پوست است که با فلج موقت، موجب از بین رفتن چین و چروک‌ها می شود.

بوتاکس چیست؟
بوتاکس یک داروی تزریقی به عضلات زیر پوست است که با فلج موقت، موجب از بین رفتن چین و چروک‌ها می شود. بوتاکس نوعی سم است که از باکتری کلستریدیوم تولید می‌شود و با فلج عضلات ناحیه مورد نظر، چین و چروک روی پوست را از بین می‌برد.
انقباض و حرکت مداوم عضلات صورت؛دلیل اصلی ایجاد چین‌های روی پوست است. اگر به‌وسیله یک ماده خارجی مانع حرکت عضلات شویم، چروک‌های سطح پوست نیز از بین خواهد رفت. تزریق بوتاکس با از کار انداختن عملکرد اعصاب آن ناحیه، حرکت عضلات را متوقف نموده و برای مدتی که عضلات فلج هستند؛ چروک‌ها محو خواهند شد.


کاربرد بوتاکس
این ماده می‌تواند خطوط ریز، چین‌وچروک و علائم پیری را در پیشانی، ابرو، اطراف چشم، بینی، چانه، لب، خط فک و گردن از بین ببرد.
بوتاکس‌صورت برای کاهش چین‌و‌چروک
بوتاکس‌صورت برای از بین بردن خطوط عرضی بر روی پیشانی، خطوط اخم بین دو ابرو، خطوط ریز و چین‌وچروک گوشه چشم و چین و چروک روی بینی استفاده می شود.
بوتاکس‌صورت برای جای جوش
دلایل ایجاد جوش صورت مختلف است و راه‌کارهای متفاوتی برای از بین بردن جای جوش وجود دارد. اکثر پزشکان که از بوتاکس برای درمان استفاده می کنند، بوتاکس را برای جای جوش یک روش موثر می دانند. متخصصین می‌توانند با تزریق بوتاکس به شکل دائم یا موقت جای باقی مانده جوش بر روی صورت را پر کنند. روش موقت پس از چند ماه جذب پوست می‌شود و به ترمیم نیاز خواهد داشت.

چاقی صورت با بوتاکس
بوتاکس‌صورت می‌تواند با از بین بردن گودی و آثار پیری به پُر دیده شدن صورت کمک کند. افزایش سن کلاژن‌سازی پوست را کاهش می دهد و باعث افتادگی پوست صورت می‌شود، بعضی افراد نیز دارای صورت استخوانی و بسیار کشیده هستند. بوتاکس‌صورت روش مناسبی برای حجم‌دهی به این نوع صورت‌ها می باشد.
بوتاکس صورت برای تعریق
استفاده از بوتاکس یک روش درمانی برای تعریق بیش از حد است. متخصصین با تزریق آن در صورت، زیربغل، دست‌ها و پاها باعث کاهش فعالیت غدد تولیدکننده عرق می‌شوند.

بیشتر بخوانید:ویزیت پزشک متخصص کودکان

مزایای بوتاکس
تزریق بوتاکس فواید بسیار زیادی دارد، این روش در نقاط مختلف دنیا برای کاربردهای درمانی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. بعضی از مهم‌ترین فواید بوتاکس عبارتند از:
برای تزریق بوتاکس نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی و بستری شدن بیمار در بیمارستان یا کلینیک‌های زیبایی نیست.
بوتاکس یک روش غیرتهاجمی است و خطرات روش‌هایی مانند کشیدن پوست را به همراه ندارد.
قیمت بوتاکس در مقایسه با روش‌های جراحی زیبایی پوست بسیار پایین است.
درد تزریق بوتاکس در مقایسه با سایر روش‌های زیبایی بسیار کمتر است.
تزریق بوتاکس برخلاف عمل جراحی دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
نتایج و اثرات آمپول بوتاکس بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است و نتایج آن مدت زمان نسبتا طولانی ماندگاری دارد.
مراقبت‌های لازم پس از انجام عمل بوتاکس بسیار ساده است.


اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس
یکی از مهم‌ترین اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس، انتخاب یک دکتر تزریق بوتاکس با تجربه و متبحر است که احتمال بروز عوارض این روش را با تزریق اصولی به حداقل برساند. همچنین توصیه می شود در جلسه مشاوره، تمام سوابق پزشکی و دارویی خود را در اختیار پزشک قرار دهید. تزریق بوتاکس مدت زمان بسیار کوتاهی درحدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد و اثرات آن نیز معمولا بلافاصله قابل مشاهده است، اما در مواردی برای ظاهر شدن کامل اثر سم بوتولینوم باید ۳ الی ۱۰ روز صبر کنید. برای تزریق بوتاکس نیازی به انجام اقدامات ویژه‌ای قبل از تزریق نیست اما بهتر است این موارد رعایت شود:
با مشورت دکتر پوست خود، مصرف داروهای روان‌کننده خون را ۵ روز قبل از تزریق متوقف کنید.
قبل از انجام تزریق، هر نوع مواد آرایشی را از پوست خود پاک کنید.
حداقل ۲۴ ساعت قبل از تزریق از مصرف الکل خودداری کنید.

بیشتر بخوانید:پزشکان متخصص کودکان تهران

مراقبت‌های لازم پس از تزریق بوتاکس
روز اول پس از تزریق از عینک آفتابی استفاده نکنید.
از تماس محل تزریق بوتاکس با آب، حداقل ۵ ساعت خودداری کنید.
تا یک روز پس از تزریق بوتاکس آرایش نکنید و از زدن کرم یا ماساژ صورت بپرهیزید.
از رفتن به سونا یا جکوزی تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق پرهیز نمایید.
حداقل سه روز پس از تزریق، از انجام ورزش‌های سنگین اجتناب کنید.
حداقل ۵ ساعت پس از انجام بوتاکس دراز نکشید یا سر خود را به سمت پایین خم نکنید.
در ساعات اولیه روی محل تزریق کمپرس آب سرد قرار دهید.
در مواردی که احساس سردرد دارید با تجویز پزشک از داروهای مسکن مجاز استفاده کنید.
سعی کنید تا ۳ روز پس از تزریق در هنگام خواب از بالش بلند استفاده کنید.


تفاوت بوتاکس‌صورت زنان و مردان
فوائد این روش درمانی برای زنان و مردان به یک میزان است. اثربخشی و عملکرد بوتاکس صورت مردانه و زنانه یکسان می باشد. بنابراین می‌توان گفت بوتاکس صورت زنانه تفاوت چندانی با نوع تزریق آن برای مردان ندارد. چون هدف اصلی این ماده رفع چین‌وچروک و جوان‌سازی پوست است. تنها تفاوت را می‌توان در دوره ترمیم بوتاکس پس از تزریق اولیه دانست.
بوتاکس‌صورت در بارداری و شیردهی
توصیه می شود مادرانی که در دوران بارداری یا شیردهی هستند، به سراغ تزریق بوتاکس‌صورت نروند و تا پایان دوران شیردهی صبر کنند. بوتاکس صورت در بارداری نیز توصیه نمی‌شود، چون هنوز به‌طور دقیق اثرات این ماده با ماهیت سمی بودن بر روی جنین مشخص نیست. همچنین پزشکان تزریق بوتاکس صورت در دوران شیردهی را هم ممنوع کرده اند، زیرا این ماده می‌تواند از طریق شیر به نوزاد منتقل شود و اثرات جبران‌ناپذیری به‌جا بگذارید.

بیشتر بخوانید: بهترین ماما مهرآباد

برندهای معتبر بوتاکس
سم بوتولینوم با نام‌های تجاری مختلفی به‌فروش می‌رسد که کیفیت هر کدام از آن‌ها با دیگری متفاوت است، اما عملکردشان یکسان است. بهترین مارک بوتاکس می توان مسپورت، دیسپورت، دیستون، زئومین، ویستابل، نورونوکس، میوبلاک، کنیتوکس، درماتوکس و بوتولاکس را نام برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا