دسته‌بندی نشده

بهترین دکتر بوتاکس در مهرآباد

کاربردهای بوتاکس
مهم ترین نواحی که می توان تزریق بوتاکس انجام داد عبارتند از:
چشم‌ها
لبخند زدن و اخم کردن باعث بوجود آمدن چین و چروک‌هایی دور چشم می شود که به خطوط پنجه‌کلاغی معروف هستند. به جز خطوط خنده خطوط ظریف دیگری نیز دور چشم دیده می‌شود. بوتاکس در درمان چروک اطراف چشم موثر است.
پیشانی
رفع خطوط پیشانی یکی از پرکاربردترین موارد استفاده بوتاکس است. در اثر نگرانی، استرس و اضطراب و یا بالا رفتن سن چین و چروک‌هایی روی پیشانی ایجاد می‌شود. هزینه بوتاکس پیشانی به عمق و شدت چین و چروک، نوع و مقدار محصول استفاده شده بستگی دارد. بوتاکس برای نواحی دور چشم نیز استفاده می شود.
ناحیه بین دو چشم
این چین و چروک‌ها که به خطوط ۱۱ نیز معروف شده اند، با بالا رفتن سن بین دو چشم ایجاد می‌شود. این چین و چروک‌ها معمولاً بیشتر هنگام اخم کردن، نگران شدن یا تمرکز کردن جلب توجه می‌کنند.
خط فک
بسیاری از بیماران شکل چهارگوش خط فک را دوست ندارند. بوتاکس عضله‌های مخصوص جویدن را، که عامل چهارگوش شدن فک هستند، کوچک‌تر می‌کند.
لب‌ها
لبخند زدن و اخم کردن؛ چروک‌های منحنی شکلی را دور دهان بوجود می آورد. با تزریق بوتاکس خط اندوه، خط خنده و چین و چروک دور لب قابل حذف می باشد.
تزریق بوتاکس درمانی نیز، برای کاهش تعریق زیر بغل، دست‌ها و کف پاها به کار برده می شود. بوتاکس؛ تکانه‌های عصبی ارسال شونده به غدد تعریق را مسدود نموده و عصب دیگر نمی‌تواند تعریق را تحریک کند.


مناطق ممنوعه تزریق بوتاکس
این تصور که بوتاکس در نواحی که چین و چروک وجود دارد انجام می شود اشتباه رایجی است، محلی که عضلات دارای گرفتگی است با نواحی که دارای چین وچروک هستند با هم تفاوت دارند. تزریق باید در عضلاتی که دارای انقباض هستند تزریق شود تا بتواند آن نواحی را فلج کند.
معمولا بوتاکس در نواحی بین ابروها پیشانی و اطراف چشم تزریق می‌شود. در سایر نواحی صورت تزریق بوتاکس تاثیر چندانی ندارد. مناطقی که از نظر سازمان FDA برای تزریق بوتاکس تایید شده، سه نقطه اطراف هر چشم و پنج نقطه بین ابرو و پنج نقطه در پیشانی هستند.

بیشتر بخوانید:پزشکان متخصص کودکان تهران

تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه
در صورت تزریق بوتاکس در قسمت هایی از صورت بروز مشکلاتی را باعث خواهد شد، مانند خطوط کنار لب و یا گردن است. با این که ممنوعیت قاطعی در رابطه با تزریق در این ناحیه وجود ندارد اما بهتر است که تزریق در این ناحیه انجام نشود. مشورت و مشاوره با پزشکان متخصص در این زمینه می‌تواند به افرادی که قصد انجام دارند کمک کند. پزشکی که چنین تزریقی را انجام می‌دهد، باید دقت و تجربه زیادی در این خصوص داشته باشد؛ چون کوچکترین خطا و تزریق نامتقارن می‌تواند باعث ایجاد مشکل در تکلم فرد مراجعه کننده شود. بنابراین باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید.


عوارض تزریق بوتاکس در مناطق ممنوعه
در صورت تزریق بوتاکس در نواحی ممنوعه؛ ممکن است عوارض و خطرات جدی برای شخص رخ دهد. برخی از عوارض جانبی این تزریق ممکن است به تنهایی مشکل ایجاد نکند و ساده به نظر بیایند اما می‌تواند زمینه ساز بروز برخی خطرات جدی تر باشند.
بنابراین زمانی که هرکدام از علائم کهیر، خارش، خس خس سینه و نفس دشوار بعد از انجام بوتاکس برای شما ایجاد شد؛ حتما به پزشک مراجعه کنید.
برخی از عوارض جانبی و خطرات احتمالی که امکان دارد پس از انجام درمان زیبایی تزریق نادرست یا حرکت ماده بوتاکس در زیر پوست در صورت حساس بودن به ماده بوتاکس مواجه شوید ذکر شده است:
ضعف عضلانی غیرمعمول
از دست دادن کنترل مثانه
خشکی چشم
افتادگی پلک
تحریک شدن چشم
تغییر دید
احساس درد چشم
درد قفسه سینه یا فشار
درد فک یا شانه
خشن شدن صدا
ضربان قلب نامنظم

بیشتر بخوانید:ویزیت پزشک متخصص اطفال

اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس
یکی از مهم‌ترین اقدامات لازم قبل از تزریق بوتاکس، انتخاب یک دکتر تزریق بوتاکس با تجربه و متبحر است که احتمال بروز عوارض این روش را با تزریق اصولی به حداقل برساند. همچنین توصیه می شود در جلسه مشاوره، تمام سوابق پزشکی و دارویی خود را در اختیار پزشک قرار دهید. تزریق بوتاکس مدت زمان بسیار کوتاهی درحدود ۱۰ دقیقه طول می‌کشد و اثرات آن نیز معمولا بلافاصله قابل مشاهده است، اما در مواردی برای ظاهر شدن کامل اثر سم بوتولینوم باید ۳ الی ۱۰ روز صبر کنید. برای تزریق بوتاکس نیازی به انجام اقدامات ویژه‌ای قبل از تزریق نیست اما بهتر است این موارد رعایت شود:
با مشورت دکتر پوست خود، مصرف داروهای روان‌کننده خون را ۵ روز قبل از تزریق متوقف کنید.
قبل از انجام تزریق، هر نوع مواد آرایشی را از پوست خود پاک کنید.
حداقل ۲۴ ساعت قبل از تزریق از مصرف الکل خودداری کنید.


مراقبت‌های لازم پس از تزریق بوتاکس
روز اول پس از تزریق از عینک آفتابی استفاده نکنید.
از تماس محل تزریق بوتاکس با آب، حداقل ۵ ساعت خودداری کنید.
تا یک روز پس از تزریق بوتاکس آرایش نکنید و از زدن کرم یا ماساژ صورت بپرهیزید.
از رفتن به سونا یا جکوزی تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق پرهیز نمایید.
حداقل سه روز پس از تزریق، از انجام ورزش‌های سنگین اجتناب کنید.
حداقل ۵ ساعت پس از انجام بوتاکس دراز نکشید یا سر خود را به سمت پایین خم نکنید.
در ساعات اولیه روی محل تزریق کمپرس آب سرد قرار دهید.
در مواردی که احساس سردرد دارید با تجویز پزشک از داروهای مسکن مجاز استفاده کنید.
سعی کنید تا ۳ روز پس از تزریق در هنگام خواب از بالش بلند استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:بهترین پزشک ختنه

بهترین کاندیدای تزریق بوتاکس
معمولا همه افراد بالای ۲۵ سال در صورت وجود چین‌های هرچند خفیف کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس هستند. تزریق بوتاکس برخلاف تصور برخی از مردم، اختصاصی به زنان ندارد و چه مرد و چه زن می‌توانند برای رفع چین و چروک پوست از بوتاکس استفاده نمایند.
تحقیقات نشان می دهد که تاثیرات بوتاکس در میان افرادی که به سنین پیری رسیده‌اند و چروک‌های صورت آن‌ها عمق شده، از افراد جوانی که بر صورت آن‌ها خط‌ های خفیف پدیدار شده کمتر است. بوتاکس علاوه بر نقش درمانی، باعث پیشگیری در بروز و عمیق شدن چین و چروک صورت خواهد شد.
ماندگاری تاثیر بوتاکس
مدت تاثیرگذاری بوتاکس و ماندگاری بوتاکس به طور معمول برای ظاهر شدن اثر بوتاکس ۳ تا ۷ روز لازم است و برای مشاهده نتیجه نهایی مدت ۲ هفته زمان لازم است و به طورمعمول ۳ تا ۴ماه ماندگار است و گاهی ماندگاری این تزریق ۶ تا ۸ ماه هم بوده است. پس از این مدت به تدریج خطوط به تدریج به حالت قبل از درمان بازمی‌گردند. پس از چندین مرتبه تزریق اثر بوتاکس ماندگاری بیشتر از قبل خواهد بود و فواصل بین دو تزریق نیز طولانی تر خواهد شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا