دسته‌بندی نشده

بوتاکس پیشانی تهران

وتاکس یک داروی تزریقی است که با وارد شدن آن به عضلات زیر پوست، چین و چروک‌ها از بین خواهد رفت.

بوتاکس چیست؟
بوتاکس یک داروی تزریقی است که با وارد شدن آن به عضلات زیر پوست، چین و چروک‌ها از بین خواهد رفت. بوتاکس نوعی سم است که از باکتری کلستریدیوم تولید می‌شود و با فلج عضلات ناحیه مورد نظر، چین و چروک روی پوست را از بین می‌برد.
انقباض و حرکت عضلات صورت، دلیل اصلی ایجاد چین‌های روی پوست است. اگر به‌وسیله یک ماده خارجی جلوی انقباض عضلات گرفته شود، چروک‌های سطح پوست نیز از بین خواهد رفت. تزریق بوتاکس به ناحیه مورد نظر با از کار انداختن عملکرد اعصاب آن ناحیه، حرکت عضلات را متوقف نموده و برای مدتی که عضلات فلج بمانند چروک‌ها نیز محو می شوند.


کاربردهای بوتاکس
در ابتدا سم بوتولینوم کاربردهای درمانی داشت، اما با کشف خواص این ماده در زمینه زیبایی، کاربرد آن در مصارف زیبایی رایج‌تر از موارد درمانی شد. در مجموع از بوتاکس برای این موارد استفاده می‌شود:
درمان پریدن پلک
درمان سردردهای مزمن میگرنی
کمک به درمان مثانه بیش فعال
قرینه کردن دو طرف صورت
درمان افتادگی پلک
درمان اسپاسم عضلات صورت و گردن
بالا بردن ابروها
درمان انحراف چشم
از بین بردن اسکارهای دردناک
درمان افتادگی گوشه‌های لب و نوک بینی
از بین بردن خطوط پنجه کلاغی اطراف چشم
از بین بردن خط اخم
درمان خط خنده
کاهش خطوط ایجاد شده در گردن
حذف چین و چروک چانه
درمان و کاهش تعریق بیش از حد نواحی مختلف بدن مانند کف دست‌ها یا زیر بغل
ممکن است در موارد کمتر رایجی نیز از سم بوتولینوم برای این موارد استفاده شود:
انقباض فک و دهان
مشکلات و سختی بلع مواد غذایی در مری
شقاق مقعد
انقباض تارهای صوتی حنجره

بیشتربخوانید:بهترین تزریق بوتاکس زیر چشم

 

افراد مجاز برای تزریق بوتاکس
به این نکته دقت کنید که برای دریافت خدمات زیبایی نزد پزشکی که در این زمینه تخصص و تجربه دارد تزریق بوتاکس را انجام دهید. افراد زیادی به دلیل مراجعه به کلینیک های زیرزمینی که عمدتا افراد غیر متخصص و غیر پزشک تزریق آن‌ها را انجاد داده اند دچار مشکلات غیر قابل جبرانی شده اند. حتی دیده شده که این خدمات زیبایی توسط آرایشگران ارائه می شود. توصیه می شود تحت هیچ شرایطی مانند هزینه پایین، تحت تاثیر تبلیغات دروغی که در فضای مجازی بسیار به چشم می خورد عمل های زیبایی حتی آنهایی که کم تهاجمی تر هستند را انجام ندهید. انجام خدمات زیبایی باید حتما نزد پزشک متخصص پوست و مو و یا پزشکان عمومی که دوره های تخصصی زیبایی را گذرانده باشند و صلاحیت انجام تزریق بوتاکس و سایر خدمات زیبایی را دارند انجام شود.


مزایای بوتاکس
بوتاکس یک روش غیرتهاجمی است و خطرات روش‌هایی مانند کشیدن پوست را ندارد.
درد تزریق بوتاکس در مقایسه با سایر روش‌های زیبایی بسیار کمتر است.
برای تزریق بوتاکس نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی و بستری شدن بیمار در بیمارستان یا کلینیک‌های زیبایی نیست.
قیمت بوتاکس در مقایسه با روش‌های جراحی زیبایی پوست بسیار کم است.
تزریق بوتاکس برخلاف عمل جراحی دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
نتایج و اثرات آمپول بوتاکس بلافاصله پس از تزریق قابل مشاهده است و نتایج آن مدت زمان نسبتا طولانی ماندگار است.
مراقبت‌های لازم پس از انجام عمل بوتاکس بسیار ساده است.

بیشتر بخوانید:متخصص کودکان تهران

بهترین کاندیدای تزریق بوتاکس
معمولا همه افراد بالای ۲۵ سال در صورت وجود چین‌های هرچند خفیف می‌توانند کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس باشند. تزریق بوتاکس برخلاف تصور برخی از مردم، اختصاصی به زنان ندارد و همه افراد چه مرد و چه زن می‌توانند برای رفع چین و چروک پوست از بوتاکس استفاده نمایند.
تحقیقات می دهد که تاثیرات بوتاکس در میان افرادی که به سنین پیری رسیده‌اند و چروک‌های صورت آن‌ها عمق شده، از افراد جوانی است که بر صورت آن‌ها خط‌های خفیف پدیدار شده کمتر است. بوتاکس علاوه بر نقش درمانی، در بروز و عمیق شدن چین و چروک صورت تاثیر پیشگیری ‌کننده دارد.


بوتاکس پیشانی
یکی از اصلی‌ترین کاربردهای بوتاکس برطرف کردن چین و چروک پیشانی است. این خطوط افقی پیشانی و خطوط عمودی بین دو ابرو (خط اخم) با شل کردن ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد این خطوط می‌شوند تا چند ماه از بین می روند. تزریق بوتاکس پیشانی یکی از درمان‌های زیبایی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است. با این حال در صورت تزریق نادرست و با دوز بالا، امکان شل شدن بیش از حد ماهیچه‌های پیشانی و افتادگی ابروها وجود دارد، بنابراین انتخاب یک متخصص بوتاکس مجرب اولین مرحله انجام تزریق است.

بیشتر بخوانید:ویزیت پزشک متخصص کودکان

تزریق بوتاکس پیشانی
در هنگام تزریق بوتاکس پیشانی دوز تزریق باید با دقت کنترل شود. بنابراین انتخاب متخصص و کلینیک معتبر انجام این کار بسیار مهم است. همچنین اگر در حال انجام درمان هایی مانند پاکسازی پوست و … هستید حتما به پزشک دهید تا فاصله زمانی مناسب رعایت شود.
درهنگام تعیین تعداد واحدهای بوتاکس پیشانی، جنسیت بیشترین تاثیر را دارد. به طور کلی ، مردان برای جوانسازی به دو الی سه واحد بیشتر از خانمها، به ویژه در قسمت خطوط اخم بین ابروان نیاز دارند، دلیل این امر قوی تر بودن ماهیچه های مردان در این قسمت هاست.
برای از ین بردن چین و چروک پیشانی برای خانم ها به طور معمول ده تا سی واحد توصیه می شود، اما فاکتور های مهم میزان تزریق بوتاکس پیشانی، سن و شدت چین و چروک هاست. هرچه میزان چین و چروک ها عمیق تر باشند تعداد واحدهای مورد نیاز برای تزریق بیشتر خواهد بود.
برای خطوط افقی پیشانی، پزشکان می توانند تا ۲۰ واحد تزریق کنند. برای خطوط ۱۱ بین چشم ، حداکثر تا ۲۰ واحد می توان تزریق کرد. یعنی هر شخص می توانی حتی تا ۴۰ واحد تزریق بوتاکس پیشانی دریافت کند.
دریافت بیش از حد تعداد واحد بوتاکس پیشانی، می تواند باعث ایجاد سنگینی یا افتادگی در مناطق آسیب دیده شود. چون سم مورد استفاده در این ماده، باعث فلج عضلات می شود، تا زمانی که دارو از بین نرود، نمی توان آن عضلات را حرکت داد.
پزشک ممکن است ابتدا با دوز کم تزریق را آغاز کند و دو تا چهار هفته زمان بدهد تا ببینند که این دوز کافی است یا خیر. در جلسه دوم بنا به نیاز، چند واحد اضافی دریافت می کنید.


محل های تزریق بوتاکس پیشانی
FDA فقط نواحی خاصی را در پیشانی برای تزریق تأیید نموده است. این نواحی شامل خطوط افقی در پیشانی و همچنین خط 11 بین چشم هاست. استفاده بیش از حد از بوتاکس پیشانی می تواند باعث آسیب طولانی مدت شود.
چین و چروک های پیشانی یا خطوط ریز به صورت افقی در سراسر پیشانی از جمله بالای چشم و ابرو نیز بین ابروها ظاهر می شود. پیشانی به طور معمول اولین مکانی است که با افزایش سن شروع به ایجاد چین و چروک خواهد کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا