دسته‌بندی نشده

بهترین بوتاکس چانه مهرآباد

برخی افراد در هنگام صحبت کردن یا حتی استراحت دچار چروک خوردگی چانه هستند. این حالت اغلب توسط خود شخص مورد توجه قرار نمی گیرد و پزشک این مساله را به وی گوشزد می کند. همچنین چین خوردگی چانه با تعبیه پروتز چانه یا در افراد با چانه کوچک مشاهده می شود. آتروفی بافت چربی زیر جلدی و درم پوشاننده عضلات نیز ممکن است در ایجاد چانه چین خورده موثر باشد. بدلیل این که فرورفتگی های حاصله در چانه مانند پوست پرتقال است، این حالت را چانه پوست پرتقالی نیز می گویند.
دو عضله جفت منتالیس یا چانه ای از حفره انسیزیور مندیل منشاء گرفته و مستقیما وارد درم پوست چانه می شوند. انقباض عضلات منتالیس سبب بالا یا جلو رفتن لب تحتانی می شود،حالتی که لب برچیدن گفته می شود. همچنین انقباض این عضله باعث ایجاد چین چانه ای می شود.


فواید تزریق بوتاکس چانه
تزریق بوتاکس چانه؛ چین و چروک و خطوط چانه را برطرف نموده و عضلات را شل می کند، بنابراین چین‌های پوستی جدیدی ایجاد نمی شود. تزریق بوتاکس در چانه، باعث فلج عصبی خوهد شد. اگر چین و چروک چانه ناشی از فعالیت عضلانی تقلیدی باشد، تزریق بوتاکس چانه را نمی توان با روش های دیگر از بین برد. فواید تزریق بوتاکس چانه با در نظر گرفتن انتظارات فرد از درمان، ممکن است متفاوت باشد. مزایای بوتاکس چانه عبارتند از:
این روش، نسبت به سایر روش های زیبایی، بسیار ایمن تر و ساده تر است.
اندازه عضله فک کوچکتر می شود.
ظاهر زیبایی به چانه می‌دهد.
مشکلات فک و دندان قروچه را حل می کند.

بیشتر بخوانید:نوبت دهی بهترین دکتر متخصص کودکان در تهران

کاندید مناسب تزریق بوتاکس چانه
هر فرد بالای 18 سال با ماهیچه‌های فک بسیار فعال، فشار دادن، ساییدن و درد مفاصل فک، می‌تواند عمل تزریق بوتاکس چانه انجام دهد. برای کاهش ظاهر گرد در افرادی که توده عضلانی قابل توجهی در گوشه‌های فک دارند نیز می‌توان از بوتاکس برای کاهش ظاهر ضخیم عضله در این ناحیه استفاده نمود و خط فک را به شکل V در آورد.
بوتاکس فک را می توان برای درمان مشکلات مختلف از جمله فشردن دندانها استفاده کرد. بوتاکس چانه برای اهداف زیبایی شناسی نیز مفید است، ازجمله کسانی که از فرم چانه خود راضی نیستند و یا کسانی که می خواهند به دلیل آسیب دیدگی از بوتاکس استفاده کنند. البته، این تزریق افراد دارای معلولیت در وضعیت سلامت عمومی، زنان باردار و مادران شیرده ممنوع است. تزریق بوتاکس چانه، برای همه بزرگسالان با سلامت عمومی خوب قابل انجام است. تزریق بوتاکس چانه می تواند برای اصلاح انواع مختلف چین و چروک چانه و همچنین پوست شل در ناحیه چانه و فک استفاده شود. از تزریق بوتاکس چانه به عنوان یک درمان پیشگیرانه نیز استفاده کرد. تزریق بوتاکس چانه برای اصلاح این موارد قابل انجام است:
فرورفتگی در چانه
چین های عمیق در چانه
چانه دوتایی ناشی از شل شدن پوست یا افتادگی عضلات
چین و چروک سطحی در چانه


روش تزریق بوتاکس در چانه
توکسین بوتولینوم در دو یا سه محل به صورت عمقی داخل عضله تزریق می شود و از دوز مجموع 3 تا 10 استفاده می شود.
قبل از شروع تزریق، پزشک چانه فرد را به‌طور کامل استریل می‌کند. بوتاکس یک روش درمانی بدون درد است و معمولا نیازی به استفاده از بی‌حسی نیست؛ اما پزشک بنا بر تشخیص خود برای بعضی افراد از پمادهای بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند. پس از آن، محل‌های تزریق از طریق خطوطی بر روی چانه فرد مشخص می‌شوند. پزشک دوز مشخصی از بوتاکس را در سرنگ‌های ظریف می‌ریزد و در نواحی مشخص شده تزریق می‌کند. این فرایند حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان می برد و پس از آن بیمار می‌تواند به خانه یا محل کار بازگردد و به کارهای روزمره خود بپردازد.
تشخیص نواحی درست تزریق و عمق آن‌ها بسیار اهمیت دارد. چون تزریق بوتاکس به نواحی عمیق چانه ممکن است باعث ایجاد عوارض جدی شود. همچنین برخی افراد ممکن است نسبت به برخی از مواد بوتاکس حساسیت داشته باشند. به همین دلیل اگر قبلا تزریق بوتاکس در چانه را انجام نداده اید یا برند بوتاکس تزریقی متفاوت است، باید حتما تست حساسیت انجام شود.

بیشتر بخوانید:بهترین کارشناس مامایی تهران

مراقبت های لازم در تزریق بوتاکس در چانه
دکتر پوست در ابتدا با بررسی و مشاهده آناتومی صورت، اقدام به تزریق بوتاکس در قسمت پایین داخلی چانه بین چین و چانه ای و لبه تحتانی استخوان مندیبل انجام می کند. این مرحله درد ندارد و نیاز به مراقبت های خاصی نیز بعد از تزریق نیست، به جز این که تا 24 ساعت از ماساژ دادن قسمت تزریق شده خودداری شود. در صورت ایجاد هر علامت غیر طبیعی فورا به پزشک پوست مراجعه کنید.
عوارض جانبی تزریق بوتاکس در چانه
این پروسه عوارض جانبی خاصی ندارد و رخداد هر گونه علائم و عوارضی بسیار نادر است.
انجام تزریق در بالای چین چانه ای عضله گرد دهانی (اربیکولاریس اوریس) را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است منجر به افتادگی لب پایینی یا حتی آب ریزش دهانی شود.
تزریق کمتر از حد امکان دارد باعث انقباض غیر طبیعی عضله شود و برای رفع این اختلال نیاز به تزریق دوز مجدد می باشد.
تزریق بوتاکس باید به شکل قرینه در دو طرف در بطن عضله صورت گیرد.
این تزریق تقریبا بدون درد و کبودی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا