دسته‌بندی نشده

تعیین جنسیت قبل از بارداری

تعیین جنسیت قبل از بارداری

 

بسیاری از والدینی که قصد بچه دار شدن دارند، بر سر تعیین جنسیت کودک اختلاف نظر دارند.البته والدینی هم هستند که این موضوع اهمیت چندانی برایشان ندارد و تنها سلامت کودک اولویت قرار دارد.

در گذشته برخی از والدین تمایل بیشتری نسبت به داشتن فرزند پسر داشتند، به همین دلیل در بیشتر مواقع شاید تعداد فرزندان به 7 و یا بیشتر هم می رسید تا بالاخره فرزند پسر به دنیا بیاید. چند نمونه از مواردی که می تواند در تعیین جنسیت فرزند موثر باشند را شرح می دهیم:

نوع تغذیه در تعیین جنسیت جنین

شستشوی واژینال

زمان بندی مقاربت

روش IVF-PGD

زمان ارگاسم زوج

پوزیشن های نزدیکی

 

بیشتر بخوانید: تعیین جنسیت جنین

 

صبحانه و تعیین جنسیت بچه

در تحقیقی که در ژورنال  Proceedings of the Royal Society B درباره صرف صبحانه 740 زن تازه باردار شده انگلیسی یک سال قبل از حاملگی اینطور آمده است: آنهایی که برای صبحانه از غلات و رژیم سرشار از پتاسیم استفاده کرده بودند و در مجموع کالری بیشتری در روز جذب کردند، در مقایسه با آنهایی که صبحانه نمی خوردند و در مجموع کالری کمتری جذب کرده بودند بیشتر صاحب پسر شدند.

این موضوع مشخص نیست که آیا کالری یا مواد مغذی باعث ایجاد تفاوت می شود، محققان بر این باورند که این نوع از ایجاد رابطه چیزیست که در حیوانات نیز دیده شده است، حیوانات ماده ای که تغذیه مناسب داشتند، صاحب فرزندانی با جنسیت نر شده اند و حیوانات ماده ای که از تغذیه ی ناکافی برخوردار بودند، فرزندان ماده به دنیا آورده اند.

غذاهای مناسب برای لقاح پسر

خرما ،جگر، هویج،موز،تخم مرغ،سیب زمینی،گوشت،جگر ،غذاهای شور و…

غذاهای مناسب برای لقاح دختر:

فلفل سبز،کلم،کدو،جوانه گندم،خاویار،بادام،کاکائو و…

به طور کلی غذاهایی با کالری پایین در جنین دختر و غذاهای با قند بالا در داشتن جنین پسر موثر است.

 

موارد ممنوعیت رژیم غذایی

اختلالات عصبی

فشارخون بالا

نارسایی های کلیوی

ناراحتی های قلبی و عروقی

بالا بودن میزان کلسیم

 

بیشتر بخوانید: بهترین ماما مهرآباد

 

زمان شروع رژیم غذایی

این رژیم باید حداقل از چند دوره قاعدگی قبل از بارداری آغاز شود؛ حداقل زمان برای این رژیم غذایی 2 ماه در نظر گرفته شده است و به طور کلی رژیم غذایی باید تا زمانی که به بارداری مشخص شده نیز ادامه یابد و پس از بارداری رژیم مناسب دوران بارداری استفاده شود. هرگونه کوتاهی در انجام رژیم غذایی احتمال موفقیت در رسیدن به هدف برای تعیین جنسیت را کاهش می دهد.

بسیاری از این روش ها که صددرصد تایید نشده ان؛ شامل موارد زیر هستند:

هرچه زمان نزدیکی به زمان تخمک گذاری نزدیک تر باشد احتمال فرزند پسر بیشتر است و هرچه زمان نزدیکی از زمان تخمک گذاری دورتر باشد احتمال فرزند دختر بیشتر است. دلیل آن موضوع این است که اسپرم مونثبا کروموزوم X بادوام تر و اسپرم مذکر با کروموزوم Y شکننده تر می بشد، پس هر چه زمان نزدیکی به زمان تخمک گذاری نزدیک تر باشد احتمال ایجاد کروموزوم های Y بیشتر خواهد بود.

سازگار کردن محیط واژن نسبت به اسپرم دختر یا پسر

طبق گفته­ ها این کار با شستشوی واژن با آب و سرکه برای ایجاد محیط اسیدی تر برای دختردار شدن و شستشوی واژن با آب و جوش شیرین برای ایجاد محیط قلیایی برای پسردار شدن امکان پدیر می باشد.

داشتن حالت های مختلف طی نزدیکی

برای مثال، در حالتی که زن در زیر و مرد بر روی او قرار دارد احتمال دختردار شدن و در حالت دخول از سمت پشت احتمال پسردار شدن بیشتر است.

روش تعیین میزان اسپرم در تعیین جنسیت

برای انجام این کار باید به متخصص اورولوژی مراجعه شود، در حالتی که در یک سی سی تعداد اسپرم های مرد از مایع منی کمتر از 20 میلیون باشد ۸۰% احتمال دختر دار شدن و در حالتی که این میزان از ۵ میلیون کمتر باشد، این احتمال ۱۰۰%  می باشد.پزشک در این حالت از داروی افزایش اسپرم استفاده می کند. افزایش میزان اسپرم ها باعث افزایش احتمال پسردار شدن است.

 

بیشتر بخوانید: بهترین ماما تهران

 

روش شتل تعیین جنسیت جنین

به طور کلی اسپرم هایی که باعث ایجاد جنین پسر می شود بسیار سریع تر از اسپرم های مورد نیاز برای ایجاد جنین دختر هستند. در این حالت باید نزدیکی پس از 12 ساعت از تخمک گذاری انجام شود. طبق گفته پایه گذار این روش میزان موفقیت در این حالت 50 الی 70% خواهد بود. در روش شتل فرد داروی خاصی مصرف نمی کند به همین خاطر مورد استقبال زیادی قرار می گیرد. نکته کلیدی در این روش تعیین زمان دقیق تخمک گذاری است که ممکن است کمی سخت باشد.

 

روش ویلان

در این روش باید در روزهای خاصی از چرخه قاعدگی آمیزش انجام شود. میزان درصد موفقیت در این روش 50 تا 60% پیش بینی شده است. در صورت تمایل به داشتن فرزند پسر باید آمیزش هنگام صبح و 4 الی 6 روز قبل از افزایش دمای بدن انجام شود و در صورت تمایل به داشتن فرزند دختر، 2 یا 3 روز قبل از تخمک گذاری آمیزش انجام شود.

 

روش اریکسون تعیین جنسیت بچه

در این روش نیز مانند روش شتل مبنای کار بر روی سرعت حرکت اسپرم ها است.با این تفاوت که اسپرم با استفاده از روش آی یو آی (روشی غیر تهاجمی ) به بدن مادر منتقل می شود.

 

بیشتر بخوانید: بهترین کارشناس مامایی تهران

 

روش زمان بندی ماهیانه مقاربت برای تعیین جنسیت جنین

در این حالت سن مادر و زمانی که مادر باردار شده است در نظر گرفته می شود و با کمک ماهی که در آن بارداری رخ داده است، جنسیت کودک را پیش بینی می کنند، به طوریکه در طول ماه های مختلف آب و هوا ، شرایط فیزیولوژیکی و به طور کلی شرایط محیطی و سن مادر ارزیابی می شود و مادر با توجه به سن خود زمان لقاح را تنظیم می کند.

طبق گفته ی دکتر ام جریکو بانکس، نویسنده ی پیش فرض های لازم در مورد انتخاب جنسی ، ترکیب تکنیک های مختلف می تواند نتیجه بهتری ایجاد کند. طبق گفته ی این محقق، زوج ها با تنظیم کردن حالت مزاجی بدن به حالت اسیدی یا قلیایی می توانند شانس انتخاب جنسیت دلخواه را افزایش دهند.

به عنوان نمونه، موسسه ی این فرد پیشنهاد می دهد، افرادی که خواهان دختردار شدن هستند از خوردن نمک و پروتئین زیاد پرهیز کنند که طبق گفته ی این دکتر این اظهار نظر با مطالعات اخیر در یک راستا قرار دارد.

طبق گفته ی بانکس تلاش بیشتر جواب می دهد.بر اساس گفته ی وی هرچه محیط واژن و حالت شیمی بدن با یکی از حالت های اسپرم سازگارتر باشد، می تواند بر روی لقاح تخمک تاثیر بیشتری داشته باشد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا