دسته‌بندی نشده

بهترین دکتر بوتاکس پیشانی

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای بوتاکس برطرف کردن چین و چروک پیشانی است.

بوتاکس پیشانی
به طور کلی در پیشانی دو نوع خط ایجاد می‌شود. خطوط استاتیک که همیشه قابل مشاهده هستند و خطوط دینامیک که موقع حرکت دادن عضلات بوجود می آیند. یکی از اصلی‌ترین کاربردهای بوتاکس برطرف کردن چین و چروک پیشانی است. این خطوط افقی پیشانی و خطوط عمودی بین دو ابرو (خط اخم) با شل کردن ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد این خطوط می‌شوند تا چند ماه از بین می روند. تزریق بوتاکس پیشانی یکی از درمان‌های زیبایی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است. با این حال در صورت تزریق نادرست و با دوز بالا، امکان شل شدن بیش از حد ماهیچه‌های پیشانی و افتادگی ابروها وجود دارد، بنابراین انتخاب یک متخصص بوتاکس مجرب اولین مرحله انجام تزریق است.


تزریق بوتاکس پیشانی
در هنگام تزریق بوتاکس پیشانی دوز تزریق باید با دقت کنترل شود. بنابراین انتخاب متخصص و کلینیک معتبر انجام این کار بسیار مهم است. همچنین اگر در حال انجام درمان هایی مانند پاکسازی پوست و … هستید حتما به پزشک دهید تا فاصله زمانی مناسب رعایت شود.
درهنگام تعیین تعداد واحدهای بوتاکس پیشانی، جنسیت بیشترین تاثیر را دارد. به طور کلی ، مردان برای جوانسازی به دو الی سه واحد بیشتر از خانمها، به ویژه در قسمت خطوط اخم بین ابروان نیاز دارند، دلیل این امر قوی تر بودن ماهیچه های مردان در این قسمت هاست.
برای از ین بردن چین و چروک پیشانی برای خانم ها به طور معمول ده تا سی واحد توصیه می شود، اما فاکتور های مهم میزان تزریق بوتاکس پیشانی، سن و شدت چین و چروک هاست. هرچه میزان چین و چروک ها عمیق تر باشند تعداد واحدهای مورد نیاز برای تزریق بیشتر خواهد بود.
برای خطوط افقی پیشانی، پزشکان می توانند تا ۲۰ واحد تزریق کنند. برای خطوط ۱۱ بین چشم ، حداکثر تا ۲۰ واحد می توان تزریق کرد. یعنی هر شخص می توانی حتی تا ۴۰ واحد تزریق بوتاکس پیشانی دریافت کند.
دریافت بیش از حد تعداد واحد بوتاکس پیشانی، می تواند باعث ایجاد سنگینی یا افتادگی در مناطق آسیب دیده شود. چون سم مورد استفاده در این ماده، باعث فلج عضلات می شود، تا زمانی که دارو از بین نرود، نمی توان آن عضلات را حرکت داد.
پزشک ممکن است ابتدا با دوز کم تزریق را آغاز کند و دو تا چهار هفته زمان بدهد تا ببینند که این دوز کافی است یا خیر. در جلسه دوم بنا به نیاز، چند واحد اضافی دریافت می کنید.

بیشتر بخوانید: بوتاکس مهرآباد

فواید بوتاکس پیشانی
نتایج سریع و طبیعی
یک تزریق کم‌تهاجم و سرپایی
روش انجام بسیار آسان
عدم نیازی به دوره نقاهت
قیمت مناسب نسبت به سایر روش‌ها

مراقبت‌های لازم پس از تزریق بوتاکس
از تماس محل تزریق بوتاکس با آب، حداقل ۵ ساعت خودداری کنید.
از رفتن به سونا یا جکوزی تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق پرهیز نمایید.
تا یک روز پس از تزریق بوتاکس آرایش نکنید و از زدن کرم یا ماساژ صورت بپرهیزید.
در ساعات اولیه روی محل تزریق کمپرس آب سرد قرار دهید.
حداقل سه روز پس از تزریق، از انجام ورزش‌های سنگین اجتناب کنید.
سعی کنید تا ۳ روز پس از تزریق در هنگام خواب از بالش بلند استفاده کنید.
روز اول پس از تزریق از عینک آفتابی استفاده نکنید.
حداقل ۵ ساعت پس از انجام بوتاکس دراز نکشید یا سر خود را به سمت پایین خم نکنید.


عوارض تزریق بوتاکس پیشانی
بوتاکس یک روش بسیار کم خطر است و عوارض خاص و خطرناکی ندارد. اما اگر تزریق بوتاکس در مراکز نامناسب و توسط فرد غیرمتخصص انجام شود می‌تواند عوارض شدید و گاهی غیرقابل برگشتی داشته باشد. در ادامه توضیح مختصری درباره مهمترین عوارض تزریق بوتاکس آمده است:
تورم
قرمزی و تورم بعد از تزریق بوتاکس طبیعی است که در صورت استفاده از سوزن و از کمپرس سرد پس از تزریق، ۱ تا ۲ روز پس از عمل تزریق رفع خواهد شد
درد
در زمان انجام تزریق به علت استفاده از بی حسی، متقاضی دردی حس نخواهد کرد. برخی از افراد ممکن است بعد از اتمام تزریق درد داشته باشند. اگر این درد غیر قابل تحمل شود فرد می‌تواند با تجویز پزشک از مسکن مناسب استفاده کند.
عفونت
عفونت از عوارض بوتاکس نیست و تا به حال این عارضه‌ گزارش نشده است. در صورت انجام عمل تزریق بوتاکس در محیطی غیر حرفه‌ای؛ به علت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضد عفونی محل تزریق، امکان ایجاد عفونت در برخی افراد وجود دارد.
قرمزی و خارش و کبودی
کبود شدن بعد از تزریق بوتاکس رایج نیست. اگر پس از تزریق بوتاکس، در محل تزریق کبودی شدید ایجاد شد، این عارضه نشان دهنده تزریق به محل نادرست یا تزریق نادرست است.
واکنش های آلرژیک
بعضی افراد به بوتاکس آلرژی دارند، به این آلرژی‌ها واکنش‌های کولیژرنیک گفته می شود. در نتیجه این آلرژی، دهان و چشم‌ها خشک خواهد شد. البته اگر بوتاکس از نوع B باشد این اتفاق می‌افتد.
سردرد و تهوع
سر درد و تهوع از رایج ترین عوارض تزریق بوتاکس است که بین ۲ تا ۱۵ درصد از تزریق کنندگان رایج است. البته این سردرد و تهوع خفیف می باشد و در روزهای اول رفع خواهد شد.

بیشتربخوانید:پزشکان متخصص کودکان

تزریق بوتاکس پیشانی برای چه کسانی مناسب نیست؟
افرادی که سن آنها بالای ۷۵ سال می باشد.
خانم های باردار
افرادی که سن کمتر از ۱۸ سال دارند.
افرادی که ضعف ایمنی دارند.
افرادی که عفونت فعال دارند.
افرادی که به بیماری قلبی و عروقی مبتلا هستند.
افرادی که در دوهفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند.
فردی که داروهایی ضد انعقاد خون مصرف می کنند.
افرادی که به بیماری ام‌اس، میاستنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه مبتلا هستند.
ماندگاری بوتاکس پیشانی
بوتاکس یک روش درمانی موقت برای از بین بردن چین‌وچروک پیشانی است و عواملی نظیر سن، سبک زندگی، مهارت پزشک، میزان چین‌وچروک و برند بوتاکس در ماندگاری‌ اثر نقش مهمی دارند. با این حال می‌توان گفت ماندگاری این روش در صورت رعایت راهکارهای مراقبت پس از بوتاکس، برای اغلب افراد چهار تا ۶ ماه باقی خواهد ماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا